Wyślij zapytanie

Dexter Chrom (Terma)

Dexter Chrom to chromowana wersja jednego z najpopularniejszych grzejników łazienkowych polskiej firmy Terma. Grzejnik zawdzięcza swoją popularność nowoczesnej formie oraz wysokiej jakości materiałów. Poza wersją chromowaną grzejnik występuje również w wersji lakierowanej w pełnej palecie barw Terma – grzejnik Dexter.

Przyłącza do instalacji możliwe do wykonania w grzejniku Dexter:

  • standardowym podłączeniem jest przyłącze dolne standardowe (SX) o rozstawie zależnym od szerokości grzejnika
  • na zamówienie możliwe jest wykonanie grzejnika z przyłączem dolnym środkowym o rozstawie 50 mm (ZX) oraz dolnym środkowym 50 mm w wersji z grzałką elektryczną po prawej stronie (Z8) lub po lewej stronie (Z1).
  • grzejnik Dexter może zostać również wykonany w wersji elektrycznej z grzałką zamontowaną po lewej (E1) lub prawej (E8) stronie.

Grzejnik przystosowany jest do pracy w instalacjach o maksymalnej temperaturze 95°C i maksymalnym ciśnieniu roboczym do 0,8 MPa.

Podstawę konstrukcji grzejnika stanowią pionowe kolektory o przekroju trapezowym 40 x 36 mm, a jego poziome elementy grzewcze wykonane są z płaskich profili o przekroju 30 x 10mm. Profile grzewcze grzejnika Dexter wygięte są w lekki łuk nadający mu bardziej przestrzennej formy a ich rozmieszczenie przemyślane zostało w taki sposób aby ułatwić suszenie ręczników na grzejniku.