Wyślij zapytanie

Konwektory kanałowe PKB (VASCO)

Grzejniki konwektorowe często nazywane są „kanałówkami”, bowiem znajdują się one w podłodze,  najczęściej przy drzwiach od tarasu lub po prostu blisko przeszklonych powierzchni. Konwektory PKB są przeznaczone do mokrych i wilgotnych przestrzeni - idealnie sprawdzą się w zimowym ogrodzie lub na basenie.

 

Wymiennik grzewczy znajduje się w stalowej wannie i to on odpowiada, za dostarczanie ciepłego powietrza. Jego długość jest zależna od wybranej wielkości danego konwektora, ale jego średnica zawsze wynosi 18mm. W skład standardowy PKB wchodzą:

  • wanna z blachy ze stali nierdzewnej
  • konsole do montażu elementu grzewczego
  • odpływ dla wody (wymaga to podłączenia do kanalizacji)
  • śruby poziomujące z zakresem do 25mm regulacji
  • pilśniowa płyta do zabezpieczenia wanny przed zabrudzeniem (przydatna w czasie trwania prac budowlanych
  • obramowanie na obrzeżu wanny z aluminium, możliwe wykonanie w typie U oraz F w kolorach jasny brąz, naturalne lub brąz
  • rurki przyłączeniowe w nierdzewnym oplocie, służące do przyłączenia elementu grzewczego do instalacji (2x gwint zewnętrzny 1/2”)

Warto dodać, że kratka nie znajduje się w zestawie, a jest ona elementem dodatkowym. Podczas składania zamówienia można wybrać wersję z kratką w zestawie w trzech kolorach - brązie, jasnym brązie oraz naturalnym. Może również zostać wykonana w stali nierdzewnej, ale w przypadku tej opcji prosimy o wcześniejszy kontakt. Więcej informacji o kratkach do konwektorów Vasco: Kratki na grzejniki kanałowe VASCO

 

Gwarancja trwa dziesięć lat i obejmuje szczelność elementu grzewczego. Maksymalna temperatura pracy wynosi 110 stopni Celsjusza, natomiast ciśnienie robocze może sięgać 12 barów. Przyłącza są jednostronne i mają 1/2”, a należy z nich skorzystać przez wężyki przyłączeniowe.

Strona 1 z 2